V nové práci mi nakázali nakoupit nové oblečení, abych byla reprezentativní. Kde na to ale vzít?

living

Velmi málo se mluví o výdajích, které musíme dát za oblečení, když kompletně změníme své pracovní zařazení. Velký problém s obnovou šatníku mohou mít ženy po mateřské dovolené nebo studentky nastupující do své první práce. Pokud víte, že musíte obnovit své ošacení, ale nemáte na velký nákup dostatek peněz, povíme si, jak na to.

1. Udělejte si seznam věcí, které potřebujete

Před tím, než budete shánět finanční prostředky a samotné oblečení, udělejte si předběžný seznam věcí, které budete potřebovat. Tedy poté, co se důkladně seznámíte s firemním dresscode.

Potřebujete-li působit formálně, neměly by vám chybět na seznamu černé nebo tělové lodičky, pouzdrová sukně, halenka s rukávy, sako, cigaretové kalhoty a jednobarevné šaty midi střihu. Barvy volte neutrální. Nejvhodnější je tedy černá, bílá, hnědá, šedá, tmavě modrá či tmavě zelená.

2. Podívejte se v second-handu nebo požádejte o pomoc kamarádku

Jednou z nejlepších variant, jak ušetřit, je nákup v second-handu nebo na stránkách jako je Vinted či Aukro. Zde pořídíte za zlomek ceny věci sice nošené, ale stále ve skvělé kvalitě. A do začátku to bude určitě stačit. Nové věci si můžete postupně kupovat z výplaty.

Druhá možnost, která stojí za zvážení, je vypůjčení si několika málo kousků oblečení od kamarádky. Třeba najde ve skříni oblečení, které sama nenosí a s radostí vám je nechá.

3. Vezměte si menší půjčku

I na pokrytí těchto nákladů můžete využít některou z půjček. Nebankovní společnosti nabízejí finanční produkty jako je půjčka ihned nebo rychlá půjčka. Obecně nebankovní půjčka nebo kontokorent je v tomto případě nejlepším řešením. Půjčky v řádu pár tisíc se nemusíte obávat, následující měsíc ji díky příchozí výplatě splatíte a zároveň se můžete těšit z nového oblečení.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora