Nakupujeme výbavičku pro miminko

living

Už se nemůžete dočkat, až si poprvé pochováte svoje děťátko? Zkraťte si čekání na příchod nového člena rodiny nákupem výbavičky pro miminko a kojeneckých potřeb.

Nedělejte začátečnickou chybu „prvorodičů“ a nekupujte zbytečně mnoho maličkého oblečení ani hraček. Hračky do jednoho roku vám určitě dají známí a příbuzní, miminka si stejně moc nehrají, zajímají je většinou jen kolotoče a něžná náruč rodičů.

Jednorázové plenky pro novorozence velikosti 1 a 2 budete používat krátce, tak si nedělejte velké zásoby. Bude stačit balení do porodnice a dvě či tři na doma. Spíš užijete jednorázové plenky větší, popřípadě natahovací plenky. Z vlastní zkušenosti doporučuji měkoučké plenky Dada extra soft 4.

Ujistěte se, že pokud jste se rozhodli místo jednorázových, používat látkové pleny, máte jich vypráno, vyžehleno a připraveno dostatek. Po porodu budete unavená a bude lepší mít větší zásobu látkových plen, abyste nemusela každý den prát.

Nešetřete na kvalitní autosedačce, přeci jen bude chránit život vašeho miminka. To raději pořiďte postýlku z druhé ruky (matraci pořiďte novou) a ušetřené peníze investujte do sedačky s Isofixem.

Pokud máte velký dům, budou se vám hodit chůvičky, také je seženete za pár korun od známých. I když se chystáte kojit, měli byste mít doma alespoň dvě lahvičky, dudlíček, prostěradla do postýlky (alespoň 2), bez mantinelů a hnízdeček pro miminka se klidně obejdete. Některá miminka se klidněji vyspí v zavinovačce, protože je náhodné pohyby nebudí ze spaní. Celá rodina si zamiluje kojicí polštář, protože je příjemný, pomůže těhotné mamince se spaním, s kojením, můžete z něj vyrobit improvizované hnízdečko pro miminko.

Dětskou kosmetiku kupujte bez zbytečných přídatných látek a aromat, preventivně na první dny tu určenou pro miminka s citlivou pokožkou a ekzematiky, ať novorozeně netrápíte zbytečnými chemikáliemi.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora