Porovnání Windscribe Free a NordVPN: V čem je která lepší?

living

Jaká z těchto VPN je lepší: Windscribe VPN Free, nebo NordVPN? Porovnali jsme obě VPN, konečný výsledek je 7,8/10 : 9/10.

Rychlost Windscribe Free VPN – NordVPN, která je vyšší?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o Windscribe Free a NordVPN.

Průměr downloadu u první VPN dosáhl 25 Mb/s, případě druhé 183 Mb/s. Windscribe VPN Free je o 158 Mb/s pomalejší nežli NordVPN.

Upload Windscribe Free skript naměřil 26 Mb/s. NordVPN jsme naměřili rychlost 103 Mb/s, je tedy o 77 Mb/s rychlejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 21 ms. Čas odezvy u NordVPN jsme naměřili průměrných 11 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže Windscribe Free byla o 10 ms horší.

Bodový součet recenze Windscribe Free : NordVPN je zatím 3 /10 : 7/10.

Dokáže Windscribe Free přehrávat seriály z Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, Windscribe VPN Free tuto významnou funkci dokáže. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, NordVPN odemknout Netflix má.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, NordVPN takovou schopnost obsahuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube nabízí.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a blokování malware. Taková Windscribe Free VPN má ochranu před odhalením DNS a NordVPN třeba poskytuje whitelisting.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 8 /10 versus 9/10.

Jak si stojí Windscribe VPN Free v nabídce počtu serverů a zemí?

Málo serverů v kombinaci s vysokým počtem uživatelů se může podepsat v nízké rychlosti VPN, Windscribe VPN Free nabízí 25 serverů. U NordVPN je uvedeno 5 400 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 5375 méně .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u NordVPN v době psaní článku byl 59. Druhá VPN má 11, čili o 48 méně. V tomto srovnání tedy prohrává .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých Windscribe VPN Free zvládá neomezeně. NordVPN povolí připojit současně 6 zařízení. Parametry dalších služeb najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy podporuje Windscribe Free VPN a které podporuje NordVPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Windscribe Free umí zařízení se systémem Android a pokrývá iOS. Srovnávaná VPN NordVPN iOS připojí, přístroje s Androidem umí zabezpečit.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. Windscribe Free VPN formálně vznikla v Kanadě. Druhá porovnávaná VPN má původ v Panamě.

Služba Windscribe Free VPN je k dispozici v českém jazyce, NordVPN česky neumí.

U známkování podporovaných platforem dosáhla Windscribe VPN Free skóre 8/10, NordVPN získává hodnocení 10/10.

Cena Windscribe VPN Free – NordVPN

NordVPN lze mít již od 69 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit zdarma. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 10/10 pro první, respektive 9 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

- Reklama -spot_img
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora